Baldai


BaliWood baldų asotimento išskirtinumas – perdirbto (recycled) tikmedžio, mango medžio ir kito kietmedžio (ironwood) masyvo baldai, išsaugoję ilgametės oro sąlygų kaitos užgrūdintą faktūrą bei grubius natūralius paviršius. Kadaise naudota prieplaukų perdangoms, namų statybai, valčių ir laivelių gamybai, šiandien ši itin patvari mediena naujam gyvavimui atgyja baldų ir interjero detalių pavidalais.

 BaliWood baldų kolekcijos

Tikmedis – itin patvari, atspari atšiaurioms klimato sąlygoms mediena, daugiausiai naudojama baldų, laivų denių bei prabangių namų statybai. Ši kietmedžio rūšis išauga net iki 20-30 metrų aukščio. Tikmedžio mediena – viena vertingiausių pasaulyje: ji kieta, vidutinio tankumo, atspari kenkėjams ir grybeliams, temperatūrų svyravimams bei drėgmei. Grubūs ir nelygūs baldų bei interjero detalių iš tikmedžio paviršiai suteikia interjerui gyvumo ir natūralumo.
Spalvingos tikmedžio žvejų valtelės, plaukiojusios jūromis daugelį metų, pratęsia savo gyvavimą, tapdamos išskirtiniais baldais. Originalus, draugiškas aplinkai sprendimas, suteikiantis papildomą vertę Jūsų puoselėjamai erdvei. Spalvoti baldai nebijo nei lietaus, nei saulės, puikiai tinka tiek vidaus interjerui, tiek laukui.
Ironwood, kitaip dar vadinamas kietmedžiu, visame pasaulyje vertinamas dėl savo tvirtumo ir atsparumo vandens bei saulės poveikiui. Tokias savybes medis įgauna daugybę metų grūdinamas vėjo, drėgmės ir sausros. Nuo seno šis medis-geležis naudojamas įvairiose srityse. Šiandien jis plačiai paplitęs baldų gamyboje, eksterjerų apipavidalinime, dažnai naudojamas lauko bei vidaus grindims, idealiai tinka vonios kambariui.
Mango medis tinkamas naudoti medienai tampa tik nustojęs vesti vaisius. Tai tvirta, ilgametės oro sąlygų kaitos užgrūdinta mediena. Ypač greitai augantis vaismedis jau artimoje ateityje pretenduoja tapti viena svarbiausių ir ekologiškiausių medienų baldų gamyboje.
Rotangas – tropinė liana, užauganti net iki 100 metrų ilgio. Tai unikali, stipri ir lanksti medžiaga. Storesnės akyto augalo dalys puikiai tinka baldų karkasų gamybai, o žievė – dekoratyviems raštams. Rotangų baldus lengva prižiūrėti, jie ilgaamžiai, ištvermingi – iš šios medžiagos nupintas krėslas atlaiko net 300 kg svorį, ir lankstūs – tinkami kurti net ergonomiškus bei ortopedinius baldus, atpalaiduojančius raumenis.
Terakota – žemos degimo temperatūros, poringa, natūralios molio spalvos keramika, daugiausia naudojama vazų, dekoratyvinių statulėlių, indų gamybai, taip pat architektūroje. Tinka interjerui ir eksterjerui dekoruoti, tačiau neatspari šaltajam sezonui. Terakotos gaminiai galimi įvairiausių dydžių, spalvų, formų, jie dekoruojami raižiniais, lipdiniais ir kitomis technikomis.
Antikvariniai daiktai ir aksesuarai gali tapti pagrindiniu interjero akcentu. Autentiškų detalių neįmanoma atkartoti, tokio paties kūrinio niekada nerasite savo draugų namuose. Senove alsuojantys daiktai turi savo istoriją, kiekvienas jų skirtingomis aplinkybėmis randa kelią į Jūsų namus.
Mindi medis pasižymi itin aukšta kokybe, atsparumu aplinkos įtakai ir populiarumu tarp baldų gamintojų. Aptinkamas tiek tropinėse ir subtropinėse aukštumose bei žemumose. Išskirtiniais atvejais augalas pranoksta pats save – vietoje sau būdingo 7 – 12 metrų aukščio gali išsitempti iki 45 metrų. Panaudojimas: tinka tiesti grindims, gaminant baldus ir duris.

Epoksidinė derva sumaišyta su stiklo gabaliukais dar vadinama fiber glass plačiai naudojama šiuolaikiniuose dizainuose. Neretai ši medžiaga tampa užpildu medžio įtrūkimuose – tai viena iš technikų, kurią įvaldę Balio salos gyventojai sukuria unikalius, bei ilgaamžius baldus.
Suaro medis, dar žinomas kaip Albizia Saman yra didžiulis tropinis medis užaugantis iki 25 metrų aukščio. Ganėtinai sunki, bet ypatingai stipri, jo mediena yra atspari įrimui ir naikintojams. Albizia Saman rūšis priklauso G5 konservacijos statusui – ji yra plačiai išplitusi ir jos išlikimui nėra iškilęs pavojus. Dėl savo tvirtumo ir įspūdingo paviršiaus, suaras yra dažnas pasirinkimas kuriant didelius stalviršius konferencijų ir pietų stalams, tačiau visada gali tapti centriniu elementu darbo ar gyvenamojoje aplinkoje.

 BaliWood baldų kolekcijos