K

Kiekvienų metų pradžioje bandoma įžvelgti besiskleidžiančias interjerų tendencijas ateinantiems metams. Šiemet, kaip niekada ankščiau, šios tendencijos itin ryškios ir aiškios, o jų pagrindas – natūralumas ir įvairovė. Apsilankiusi jubiliejinėje, sausio mėnesį jau 20-tą kartą Paryžiuje vykusioje tarptautinėje namų dekoravimo parodoje “MAISON & OBJET”, interjero salono “Bali Wood” savininkė Margarita Serych išskiria keletą intensyviausiai šiais metais besireiškiančių aktualijų.

 1. Spalvos
  2015-ieji bus gausūs spalvomis. Dėmesį patrauks švelnūs pastelės tonai, dūminių atspalvių pilka, minkštos neutralios spalvos, įvairūs metalo atspalviai, šokolado spalva, visa paletė jūrinių tonų ir visi jie persimaišę su kontrastingomis brangakmenių bei egzotinių vaisių spalvomis. Sienų dažams pirmenybė teikiama švariems baltiems, dūminiams neutraliems bei prislopintiems pasteliniams tonams. Taip pat išlieka žemės spalvos, derinamos su garstyčių ir alyvuogių atspalviais.
 2. Audiniai, raštai ir ornamentika
  Etninės stilistikos interjero dekoras, egzotiški raštai ir ornamentai šiais metais bus ypač geidžiami. Ikatai, batika pasieks savo populiarumo viršūnes.
 3. Natūralus pasaulis
  Tekstūros ir faktūros, kilusios iš gamtos, ir visai nesvarbu, ar iš gyvūnų pasaulio, ar mineralų, ar augalų. Ypač populiaru fosilija, akmuo, mediena, žievė, kaulai. O jei gamtoje randame blizgių spindinčių išteklių, šiais metais jie ypač vertinami. Labai svarbu išlaikyti apdailai naudojamų medžiagų autentiškumą ir grynumą. Įvertinant natūralų grožį, jas reiktų apdirbti ir panaudoti kuo paprastesniu būdu. Taip pat vis stipriau linkstama prie įvairių metalų: plieno, vario, alavo, aukso, chromo bei nerūdijančio plieno.
 4. Pramoninis dizainas
  Jau keletą metų iš eilės pramoninio dizaino įvaizdis išlieka viena populiariausių tendencijų interjeruose. Šiais metais industrinis stilius įsitvirtina ir atsiskleidžia baldų ir šviestuvų formose. Ypač madinga daiktus panaudoti ne pagal tikrąją paskirtį, o jų funkcionalumą ir patogumą išlaikyti transformuojant juos į baldus ar kitus interjero elementus.
 5. Organiškos formos
  Norint suminkštinti griežtas ir švarias modernaus interjero linijas, įterpiama lankstesnių organiškų formų. Išlieka populiarios ir grakščios, apvalios, išplėstos formos, tačiau tendencija šiek tiek kinta, transformuojasi į lašo, kabėjimo, varvėjimo, tarsi šios formos ką tik atsirado arba išaugo erdvėje. Ši tendencija labiausiai sutinkama atskiruose akcentuose – apšvietime, keramikoje, stiklo dirbiniuose, kituose interjero aksesuaruose.
 6. Rankų darbas
  Rankų darbo gaminiai ir žmonių šimtamečiai įgūdžiai, perduodami iš kartos į kartą, išgyvena atgimimą. Tokie rankų darbo gaminiai sukuria autentišką atmosferą šiandieniniame masinės gamybos ir industrijos pasaulyje, suteikia šilumos bei tikrumo pojūtį.
 7. Kultūrų maišymas
  Įvairios pasaulio kultūros jau ilgą laiką įtakoja mūsų pačių aplinką. Pastebimos naujos etninių dizaino elementų interpretacijos, matome kaip jos kinta, sukurdamos begalinę įvairovę galimybių jų pritaikymui ir panaudojimui. Ryškėja tendencija atskirus skirtingų etninių grupių elementus maišyti į vieną, derinti juos tarpusavyje. Pagrindiniai įtakos regionai yra Afrika, Azija ir Tolimieji Rytai.
 8. Aplinkos tausojimas
  Stiprėja tendencija tuos pačius daiktus panaudoti iš naujo, kartais net pakeičiant jų buvusią paskirtį. Ypač madinga senus, kurį laiką užmirštus ir nebenaudotus daiktus prikelti antram gyvenimui.
 9. Medžiagų maišymas
  Įvairios medienos rūšys, skirtingų faktūrų ir spalvų metalai, stiklas, pinti krepšiai, kriauklės, austi paviršiai – visa tai sumaišius ir tinkamai suderinus interjeras atrodys įspūdingai ir stilingai. Ypač populiarūs grubūs paviršiai, natūralios medžio spalvos ir tekstūros bei egzotinė reta mediena, deriniuose su blizgiais metalais – auksu, variu, bronza.

Smagu, kad “Bali Wood“ mėgėjai šiemet bus itin madingi!

Komentarų nėra