Šviestuvai


BaliWood rasite itin platų rankų darbo šviestuvų pasirinkimą: autentiški šimtametes tradicijas skaičiuojantys variniai šviestuvai, jaukūs iš vytelių pinti ir audiniais dekoruoti šviestuvų gaubtai, šiltą šviesą skleidžiantys dekoratyvūs medžio sakų šviestuvai, terakotos toršerai, lauko ir vidaus lavos akmens šviestuvai.

 BaliWood Šviestuvų galerija

Vienoje iš 17 tūkstančių Indonezijos salų, nuostabios gamtos apsuptyje įsikūrusio kaimelio gyventojai nuo seno garsėja vario dirbiniais. Pradėjo jie šį amatą tiekdami Indonezijos herbu puoštas apyrankes karaliaus kariuomenei ir gamindami namų apyvokos reikmenis pačiai karaliaus šeimai. Meistrai, iki šių dienų išsaugoję senovinę rankų darbo gamybos technologiją, tęsia protėvių tradiciją, kurdami unikalius vario, bronzos ir kitų metalų dirbinius: šviestuvus, praustuvus, vonias, vazas bei daugelį kitų interjero detalių.
Įvairių dydžių ir formų natūralūs pinti rankų darbo šviestuvų gaubtai gali būti pastatomi arba kabinami, juos galima dekoruoti įvairiausių atspalvių audiniais. Savo forma pinti šviestuvai primena narvelius paukščiams laikyti, o vietiniai gyventojai panašaus tipo krepšiuose transportuoja gaidžius – tai dažnai galima išvysti keliaujant Indonezijos salose.
Medžių sakai šiandien dažnai keičiami sintetiniais pakaitalais, tačiau gaminio išskirtinumas nuo to nė kiek nenukenčia. Iš sakų pučiami šviestuvai ir interjero detalės, dekoruojamos smėliu ar piešiniais, suteiks jaukumo Jūsų kuriamai aplinkai. Gali būti įvairių dydžių ir spalvų, skleidžia minkštą šiltą šviesą.
Terakota – žemos degimo temperatūros, poringa, natūralios molio spalvos keramika, daugiausia naudojama vazų, dekoratyvinių statulėlių, indų gamybai, taip pat architektūroje. Tinka interjerui ir eksterjerui dekoruoti, tačiau neatspari šaltajam sezonui. Terakotos gaminiai galimi įvairiausių dydžių, spalvų, formų, jie dekoruojami raižiniais, lipdiniais ir kitomis technikomis.
Indonezija garsėja ugnikalnių gausa – jų salyne suskaičiuojama net iki 500, iš kurių beveik 130 – aktyvūs, o 68 klasifikuojami kaip pavojingi. Tai didžiausia vulkanų koncentracija pasaulyje, tad nenuostabu, jog nuo seno vietiniai gyventojai riedulius pritaiko buityje. Šiandien ši medžiaga populiarėja vonios kambarių įrangos bei aksesuarų gamyboje, taip pat lauko ir vidaus dekoratyvinių šviestuvų kūryboje.

 BaliWood Šviestuvų galerija