Verslininkė Serych: Balio salą įsimylėjau iš nuotraukų

Jurgita Kotryna Ogulevičiūtė | Alfa.lt

„Nesuprasdavau žmonių, kurie įsimyli vieną kraštą, į kurį vis grįžta. Man atrodydavo, juk pasaulis toks didelis, taip norisi kuo daugiau visko pamatyti, keliauti į naujas vietas, pažinti naujas kultūras ir sutikti įvairių žmonių. Man daugelis šalių patikdavo, norėdavosi ten vėl apsilankyti, bet kas kartą rinkdavausi ką nors naujo. O į Balį norėjosi grįžti ir grįžti“, – klaipėdietė Margarita Serych kelerius metus į šią Indonezijos salą vykdavo pagyventi, pasidžiaugti magiška aplinka, gamta, žmonėmis ir jų sukurtais estetiškais daiktais.

Dalelę tos magijos lietuvė vasarą pirmąkart atgabeno į Lietuvą.

Aplinkinių atkalbinėjimai sutrukdė sumanymą įgyvendinti anksčiau

Tik atkeliavus naujoms prekėms iš Balio, Jūsų interjero salone – kalnai gėrybių ir grožybių. Ar čia jaučiatės lyg Alisa savoje stebuklų šalyje?

Net nežinau, ar taip kada nors jaučiausi. Ten pirmąkart nuvykau prieš ketverius metus ir pasijaučiau kaip namie. Labai greitai aplink mane atsirado žmonių. Juos net vadinu Balio šeima. Iki šiol su jais bendraujame, tas žmonių ratas didėja. Kiekvienąkart į Balį parvažiuoju kaip namo.

Jau pirmąkart atvykus į salą norėjosi ten grįžti. Skristi tenka ilgą kelią, nesinori praleisti dvi savaites. Dirbant Lietuvoje, paprastai nėra galimybės tris–keturis mėnesius ar pusę metų praleisti svetur. Pakankamai ilgai galvojau, ką reikia veikti, dirbti, kad vis galėčiau sugrįžti.

Pirmąkart išlipus oro uoste ir važiuojant su vairuotoju į viešbutį, jame ir visur, kur ėjau, mačiau gražius daiktus. Norėjosi juos atvežti į Lietuvą. Iš pradžių mane ir vietiniai, ir ten gyvenantys europiečiai atkalbėjo: neįmanoma atgabenti, viskas subyra, labai didelis klimato skirtumas. Taip ir pamiršau tą idėją.

Kol buvau motinystės atostogose, turėjau galimybę čia leisti laiką su vaiku. Mąsčiau, ieškojau, galvojau. Ir visai netikėta pažintis su užsieniečiu, kurio šeima jau dvylika metų eksportuoja baldus ir interjero detales iš Balio į Olandiją, man padėjo apsispręsti. Pasikonsultavau su juo, ką reikėtų žinoti, ir ryžausi. Trečią kartą į Balį grįžau su tikslu, – pasakojo klaipėdietė, vasarą Vilniuje atidariusi balietiškų baldų ir interjero detalių saloną.

Kiek laiko praleidžiate saloje, kiek Lietuvoje?

Praktiškai pusę laiko būnu ten, pusę čia. Balyje praleidžiu du, tris, penkis mėnesius. Dabar jau tenka skristi į salą ir kelis kartus per metus.

Taip toliau ir norėtumėte išlaikyti?

Žiemoti ten gera, šilta, švieži vaisiai ir daržovės, žmonės šypsosi, daug įkvėpimo darbams, visai kita atmosfera… Bet vasarą man ir Lietuvoje gerai.

Uždaryti

Prisijungti

Uždaryti

Krepšelis (0)

Cart is empty Prekių krepšelis tuščias.

Baliwood

Baldai iš Balio salos

Uždaryti